العربیة English

تاثیرتابلوهای تبلیغاتی(بخصوص تابلو LED)برعملکرد رانندگان

امروزه ترافیک و مشکلات پیرامون آن ، رشد آمار تصادفات و تخلفات رانندگی، تصویري نا پسند ازفرهنگ جامعه ایرانی را در اذهان جهانیان به نمایش گذاشته است.رانندگان درمکانهاي مختلف اعم ازخیابانها،بزرگراهها ،میادین ،پل هاي عابرپیاده ، ایستگاههاي مترو و تاکسی ، عرشه هاي پل با انواع تبلیغات محیطی و به ویژه تابلو LED،تابلو روان و تلویزیون شهری  های گوناگون با طراحی ها و افکت های متعدد وحجم وسیعی از اطلاعات و داده ها روبرو می شوند.که گاهی به دلیل تراکم ، تجمع و عدم رعایت استاندارد ها و تنوع مفاهیم ، این تابلو ها(تابلو ال ای دی ،تابلو روان و تلویزیون شهری) مخاطبین را دچار سر در گمی میکنند،کارشناسان معتقدند که رنگها در سطوح تبلیغی که بیشترین سهم آن ، متعلق به تابلوهاي تبلیغاتی (بخصوص تابلو LED روان ،تابلو روان و تلویزیون شهری ) است بر عملکرد رانندگان ، آلودگی بصري ، حواس پرتی راننده ، تصادفات و تخلفات .... تاثیر گذار است.در این مقاله باتهیه پرسشنامه برآنیم که با تحقیق میدانی از کابران در  شهرهای پرازدحام، تاثیر تابلوها و تبلیغات خیابانی به ویژه تاثیر تابلو LED را بر عملکرد رانندگان،ایمنی و ظاهرشهر بررسی کنیمدرنهایت ما به این نتیجه رسیدیم که در تمامی تبلیغات محیطی و به ویژه تابلو LED ، رنگهاي سرد با کنتراست  در فضاهاي با تراکم کمتر، بیشتر مورد توجه مخاطبین وبراي رانندگان مناسب تر است واستفاده از رنگهاو تصاویرشلوغ ،بزرگ،گرم و پر کنتراست به مراتب خطر آفرین هستند.


لیست اخبار

تماس با ما

کارخانه :   02166802818

دفترفروش : 9-02166056807

   09126000676 عابدی

دفترفروش : 09120211695

   info@parseelectronic.com

کارخانه : تهران ، شادآباد ، خ 17 شهریور ، خیابان سفیدی پور(پرسی گاز)، پلاک 15

دفتر فروش مرکزی : آزادی ، تقاطع حبیب اللهی پ 469 ، طبقه دوم

عضو خبرنامه شوید
ایمیل:
همراه:


طراحی وب

برنامه نویسی وب سایت طراحی وب سایت طراحی سایت معرفی فروشگاهی وبسایت آموزشی و پر محتوا و سایت های پویا و پنل مدیریت

طراحی وب

 

تابلو روان

همانطور که در مطالب قبلی گفته شد تابلو روان تابلوهای تبلیغاتی ای می باشند که اطلاعات کسب و کار شما را در دید عموم قرار می دهند و موجب رونق کسب و کار شما می گردند.تابلو روان ها به دلیل متحرک بودنشان و جذابیت برای مشتری ها امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و این تابلو روان ها جای تابلو های قدیمی را گرفته اند. انواع تابلو روان : تابلو روان ها دارای انواع گوناگون زیر می باشند : تابلو روان تک رنگ تابلو روان سه رنگ تابلو روان هشت رنگ تابلو روان فول کالر

مزیت های تابلو روان چیست

تابلو روان نسبت به تابلو های دیگر یا همان تابلو های قدیمی دارای مزایایی می باشد که در زیر به مزایای تابلو روان می پردازیم : تابلو روان ها دارای قدرت زیاد نمایش و شدت نور بالاتری می باشند بر خلاف تابلوهای قدیمی که دارای مصرف زیاد می باشند از ال ای دی برای تولید نور استفاده می کند بنابراین دارای نور دهی زیاد می باشند همچنین تابلو روان ها دارای مصرف بسیار کم هستند و به دلیل مصرف کمشان آن ها را می توان روشن گذاشت. تابلو روان ها به دلیل استفاده کردن از ال ای دی ها و کم مصرف بودنشان دارای بازدهی بالایی نیز می باشند. تابلو روان ها به دلیل استفاده از ال ای دی ها به ولتاژ بسیار کمی نیاز دارند و با ولتاژ کم نور های پر قدرتی را تولید می نمایند. تابلو روان ها دارای عمر مفید بالایی می باشند زیرا لامپ های ال ای دی به کار رفته در تابلو های روان دارای عمر مفید بالایی می باشند. همچنین تابلو روان ها دارای قابلیت برنامه ریزی نرم افزاری می باشند و به وسیله کامپیوتر با قرار دادن تصاویر گرافیکی و همچنین متن ها جذابت آنها را دوچندان نمود در نوع جدید تابلو های روان کافیست از طریق وصل شدن به کیبرد دستورات را همزمان بگیرند و روی تابلو روان به نمایش بگذارد. تابلوهای روان از خودشان ایجاد گرما نمی کنند و به خاطر اینکه ال ای دی ها دارای حرارت کمتری نسبت به دیگر لامپ ها می باشند از این نوع لامپ در ساخت تابلو روان ها استفاده می گردد. تابلو روان ها مانند دیگر تابلوهای پر مصرف نور های مضر مانند مادون قرمز از خود پخش نمی کنند و بنابراین از خود ضرری ندارند.

منبع: digitalpanel.ir